Coin RehberiCELR Coin Nedir? CELR Yorum ve Geleceği

CELR Coin Nedir? CELR Yorum ve Geleceği

Bu yazımızda, CELR Coin Nedir? CELR Coin Projesi Nedir? CELR Yorum ve Geleceği Nasıl? Sorularının cevaplarına detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Blokchain teknolojisi dünyasında, ölçeklenebilirlik aşılması gereken önemli bir engeldir. Daha fazla kullanıcının merkeziyetsiz uygulamalara (dApp’ler) akın etmesi, hızlı ve düşük maliyetli işlemlere olan talebin artmasıyla birlikte Ethereum ve Bitcoin gibi geleneksel blok zincirleri talebe yetişmekte zorlanıyor. İşte tam burada Celer Ağı (CELR) devreye giriyor.

Bu Layer-2 ölçeklendirme platformu, hızlı, kullanımı kolay, düşük maliyetli ve güvenli bir blok zinciri uygulaması sunarak blok zinciri ölçeklenebilirlik konusunda devrim yaratıyor. Bu makalede, Celer Ağı’nın teknolojisi, CELR Coin’i, Tokenomics’i, yol haritası ve bu çığır açan projenin arkasındaki ekibi inceleyeceğiz.

Celer Network Nedir?

Celer Ağı, Ethereum, Polkadot ve diğer blok zinciri ağlarının karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi hedefleyen bir Layer-2 ölçeklendirme platformudur. Temelde, Celer mevcut blok zincirlerinin üzerine inşa edilen bir Layer-2 altyapısıdır. dApp’lerin benimsenmesini teşvik etmek için dApp’ler, kripto-ekonomik modeller ve off-chain ölçeklendirme tekniklerinin bir kombinasyonunu içerir.

Celer network nasıl çalışır

Celer Network Nasıl Çalışır?

Celer Ağı, ölçeklenebilirlik ve işlem hızını artırmak için bir Layer-2 çözümü kullanır. Geleneksel Layer-1 blok zincirlerinin aksine, Celer kullanıcıların off-chain state kanallarını kullanarak daha hızlı işlem yapmasına olanak tanır. Bu state kanalları, her işlemin ana blok zincirinde kaydedilmesi gereksinimini ortadan kaldırarak kullanıcıların doğrudan birbirleriyle etkileşimde bulunmasını sağlar. Bu önemli ölçüde ağdaki tıkanıklığı azaltır ve ağ verimliliğini artırır.

Celer’in Cstack olarak bilinen mimarisi üç ana bileşenden oluşur: cOS, cRoute ve cChannel. cOS, off-chain state işlemleri, depolama, takip ve anlaşmazlık çözümü gibi off-chain işlemleri yöneten bir state kanalı destekli uygulama geliştirme çerçevesi ve çalışma alanıdır. cRoute, değer transferini ağ üzerinde etkili bir şekilde gerçekleştirmek için güvenli bir şekilde ödeme trafiğini dağıtan merkezi olmayan bir yönlendirme sistemidir.

Son olarak, cChannel farklı blok zincirleriyle etkileşimde bulunan ve güncel durumları ve sınırlı sürede nihai durumu ortaya koyan ortak bir soyutlama sağlayan alt katman olarak görev yapar.

CELR Coin Nedir? Kullanım Alanları ve Tokenomics

CELR Coin, Celer Ağı’nın yerel tokenidir. Ağın ekosisteminde önemli bir rol oynar ve Celer Ağı kullanıcılarına çeşitli Layer-2 hizmetleri sunar. CELR token sahipleri, tokenlerini staking yaparsa State Guardian Network’e katılarak State Guardian olabilirler. State Guardian’lar, katılımları için hizmet ücretleri ve yan zincir blok teşvikleri alırlar.

CELR coin Ethereum blok zinciri üzerinde işlem görür ve ERC-20 token standardını izler. Toplam arzı 10 milyar adet olup, makalenin yazıldığı sırada dolaşımda yaklaşık %77’lik bir miktar bulunmaktadır.

Celer Network ve CELR Coin kurucuları

Celer Ağı’nın Yaratıcısı Kimdir?

2018 yılında, geniş teknik ve uzman bilgiye sahip güçlü bir mühendis grubu Celer Ağı’nı oluşturdu. Celer’ın dört kurucusu da MIT ve UC Berkeley gibi prestijli kurumlardan bilgisayar bilimi alanında doktora derecesine sahiptir ve Google, Amazon, Cisco, Oracle ve HP gibi teknoloji devlerinde mühendislik, ürün geliştirme, kullanıcı büyütme ve pazarlama konularında deneyime sahiptir.

Dr. Mo Dong, protokol geliştirme ve algoritmik oyun teorisi kullanımı konusunda tanınmış bir otoritedir. Ayrıca, akıllı sözleşmeler konusunda kapsamlı eğitim vermektedir. Daha önce Veriflow’da geliştirme mühendisi ve ürün yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Dr. Junda Liu, UC Berkeley’den doktora derecesini aldıktan sonra, 2011 yılında Google’a katılarak veri merkezi altyapısının oluşturulmasına yardımcı olmuştur. 2014 yılında Project Fi mobil hizmetini kuran ekip ile birlikte çalışmıştır. Daha sonra Android Tech’te teknik yönetici olarak görev almıştır.

Dr. Xiaozhou Li, eğitimini Princeton Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Barefoot Networks’te yazılım mühendisi olarak çalışmadan önce Microsoft’ta stajyerlik yapmıştır. Bugün en çok atıfta bulunulan bilimsel yazıları, dağıtık sistemler, ağlar, depolama ve veri yönetimi gibi çeşitli konuları kapsamaktadır.

Dr. Qingkai Liang, MIT mezunudur. Google, Bell Labs ve MIT Bilgi ve Karar Sistemleri Laboratuvarı (LIDS) için yazılım mühendisliği stajyeri olarak deneyim sahibidir. Araştırmaları, ağ tabanlı sistemlerde öğrenme ve kontrol sorunlarını çözmek için kullanılan düşman ağlarında çevrimiçi öğrenme algoritmalarına odaklanmaktadır.

CELR Coin Yatırımcılar ve Stratejik Ortaklıklar

Celer Ağı, önemli yatırımcılar ve stratejik ortaklar tarafından büyük destek almıştır. IOSG Ventures, Cognisa Capital, Papership Capital, Elysium Venture Capital, BlockVC, Consensus Lab ve daha birçok yatırım fonundan toplam 6.1 milyon dolarlık bir fon sağlamıştır. Bu ortaklıklar ve yatırımlar, projenin potansiyelini ve blok zinciri ölçeklenebilirlik vizyonunu doğrulamaktadır.

CELR Ağı’nın Potansiyeli

Celer Ağı’nın Layer-2 ölçeklendirme çözümü, blokchain ölçeklenebirlik açısından oyun değiştirici potansiyele sahiptir. Off-chain state kanallarından faydalanarak Celer, hızlı, düşük maliyetli ve güvenli işlemlere olanak sağlarken Layer-1 blok zincirlerindeki tıkanıklığı azaltır. Yenilikçi mimarisi, sağlam tokenomics yapısı ve deneyimli ekibi sayesinde Celer Ağı, blok zinciri endüstrisinde önemli bir rol oynamaktadır.

Ağ, teknolojisini geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ettikçe, çeşitli blok zincirleri üzerinde saniyede milyarlarca işlem yapabilme kapasitesine sahip bir ölçeklenebilirlik hedeflemektedir. İnteroperabiliteye odaklanan Celer Ağı, DeFi (Merkeziyetsiz Finans), GameFi (Oyun Uygulamaları), blok zincirleri arası etkileşim ve mikro ödeme hizmetleri gibi alanlarda yeni olanaklar sunmaktadır.

CELR Coin Grafiği

Powered by TradingView

CELR Coin Yorum ve Geleceği

Celer Ağı, blok zinciri ölçeklenebilirlik sınırlarını zorlayarak geleneksel Layer-1 blok zincirlerinin karşılaştığı sınırlamalara bir çözüm sunmaktadır. Layer-2 ölçeklendirme tekniklerini, merkeziyetsiz yönlendirme ve state kanalı teknolojisini birleştirerek Celer, geliştiricilere internet ölçeğinde hızlı, kullanıcı dostu, düşük maliyetli ve güvenli blok zinciri uygulamaları oluşturma imkanı sunar.

Net bir yol haritası, sağlam tokenomics yapısı ve deneyimli bir ekip ile Celer Ağı, blok zinciri endüstrisinde devrim yaratabilme potansiyeline sahiptir ve merkezi olmayan uygulamaların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmaktadır. Ağ, büyümeye ve genişlemeye devam ettikçe, ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının norm haline geldiği bir geleceğe yol açacaktır.

Celer Ağı’nın sürekli büyüyüp gelişmekte olması, CELR Coin’in olumlu fiyatlanmasına katkı sağlamaktadır. Ethereum ağındaki yüksek gaz ücretleride CELR gibi hızlı ve düşük maliyet sunan projelerin kullanılımını her geçen gün arttırmaktadır. Tüm bunlar göz önüne alınınca ağdaki artan talep ve sunduğu çözümler sayesinde CELR Coin’in fiyatlanmasına katkıda bulunması beklenmektedir.

CELR Coin Teknik Analiz

CELR Coin Teknik Analizi, Kripto para birimleri için %100 doğru bir teknik analiz yapmanın pek mümkün olmamasına rağmen, grafik ve analiz sektörünün öncülerin biri olan TradingView’in gelişmiş teknik analiz aracından kolayca takip edebilirsiniz. En popüler teknik göstergelere ve indikatörlere göre alım-satım sinyali veren bu teknik analiz aracını kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilimindeki alım-satım derecesini görebilirsiniz. En popüler teknik göstergeler olan; Hareketli Ortalama, RSI ve Osilatör gibi birçok veriye göre analiz yapmaktadır. CoinNedir olarak özellikle belirtmek isteriz ki, Teknik Analiz Aracı sadece bilgilendirme aracı olup, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

CELR Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Celer Ağı, blockchain ölçeklenebilirlik sorununa yönelik yenilikçi çözümler sunan önemli bir platformdur. Blok zinciri uygulamalarının hızlı, güvenli ve düşük maliyetli olmasını sağlayarak bu alanda devrim yaratmayı hedeflemektedir. Ekip, yatırımcılar ve stratejik ortaklar tarafından desteklenen Celer Ağı, blok zinciri endüstrisinde büyük bir etki yaratma potansiyeline sahiptir ve gelecekteki blockchain uygulamalarının ölçeklenebilirliğine yönelik önemli bir rol oynayabilir.

Binance, Kucoin, Gate.io gibi en büyük ve güvenilir borsalar tarafından listelenmiştir. Bu borsalarda sunulan alım-satım çiftlerine tıklayarak anında güncel fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası listesinde yer alan ‘Hesap Aç’ butonuna tıklayarak kayıt olursanız, yapacağını tüm işlemlerde %20 ila %40 arasında komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

🏆 En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası

Dünyanın En Büyük Kripto Borsası

Asya'nın En Büyük Kripto Borsası

Kaldıraçlı İşlemler İçin Kripto Para Borsası

Uyarı

Bu yazıda yer alan açıklamalar, değerlendirmeler, yorum ve tavsiyeler, bunları beyan eden kişilerin kişisel görüşleridir. Yatırım beklentilerinize uygun düşmeyebilir veya mali durumunuz hakkında risk oluşturabilir. Burada yer alan içerik, kripto para piyasalarıyla ilgili bilgi paylaşımı gerçekleştirmek amacıyla oluşturulmuştur. Herhangi bir yatırım önerisi içermez. CoinNedir.com sitesini bağlayıcı nitelikte değildir. Daha kapsamlı bilgi almak için ‘‘Risk Beyanı ve Sorumluluk Reddi’’ ile ilgili açıklamaların bulunduğu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Konular

Son Konular