Coin RehberiGALA Coin Nedir? GALA Yorum ve Geleceği

GALA Coin Nedir? GALA Yorum ve Geleceği

Bu yazımızda, Gala Coin Nedir? Gala Coin Projesi Nedir? Gala Yorum ve Geleceği Nasıl? Sorularının cevaplarına detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Son zamanlarda NFT’lerin popülerleşmesiyle, Play to Earn (P2E) yani Oynadıkça Kazan ekosisteminde birçok yeni proje piyasaya çıktı. Birçoğumuz bu projelerden hangilerinin uzun vadede başarılı olacağını merak ediyoruz. Bu sektörde adından sıkça söz ettiren ve arkasında Zynga gibi dev bir oyun şirketinin kurucu ortağı bulunan Gala Games de bu projelerden biri.

GALA Coin Nedir?

Gala Games, Ethereum ve BSC (Binance Smart Chain) üzerinde çalışan bir blockchain oyun ekosistemi oluşturmaya çalışan bir oyun ve NFT platformudur. Steam ve diğer dijital oyun platformları gibi, kullanıcıların oynayabileceği çeşitli oyunlar içeren Gala Games, tüm oyunları %100 ücretsiz sunmakta. Ayrıca bu oyunları oynayarak para kazanmak da mümkün. Oyunlara da merkesiyetsiz uygulamalar (dApp) aracılığıyla blok zinciri üzerinden erişilir.

GALA Coin, Gala Games ekosistemindeki kullanıcılar arasında değişim aracı olarak kullanılan ve platforma güç sağlayan kripto para birimidir. GALA Coin, Oyun içerisindeki kullanıcılar arasında alışveriş ve ticaret yapılmasına olanak sağlar. Ayrıca oyun içerisindeki öğeleri, yükseltmeleri ve oyun içi varlıkların satın alımında kullanılır. Bunların dışında birde yönetim tokeni olarak kullanılan Gala Coin, topluluğun hangi oyun projelerinin fon alması gerektiğine ve oyun geliştirme yol haritalarının karar verilmesi gibi konularda oy hakkı vermesine olanak sağlar.

gala games metaverse robotlar ve nft

Neden GALA Coin?

Blockchain oyunlarını düşündüğünüzde, muhtemelen aklınıza gelen birkaç isim vardır. Axie Infinity, Decentraland, The Sandbox, Star Atlas gibi bazı büyük projeler, Geleneksel oyunları düşündüğünüzde ise GTA, Call of Duty, EA Sports, World of Warcraft, Counter Strike gibi bir çok popüler oyun aklınıza gelicektir. Blok zinciri oyunlarını geleneksel oyunlardan ayıran en önemli şeyin ne olduğunu düşünürsek, kesinlikle blockchain oyunlarının geleneksel oyunlara göre çok daha basit grafiklere sahip ve çok da gelişmemiş oluşudur. Gala Games bu eksikliğin farkına varmış ve blok zinciri üzerinde, piyasadaki en iyi oyunları yaratma yaklaşımıyla piyasaya giriş yapmış bir projedir. Sloganları “Gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları yapmak” olan Gala Games, bunu başarabilecek harika bir ekibe sahip.

GALA Coin Kim Tarafından Kuruldu?

Gala Games, Eric Schiermeyer ve Michael McCarthy tarafından kuruldu. Eric, MySpace’in arkasındaki şirket olan Intermix Media’nın eski CRO’sudur. Eric aynı zamanda, yaklaşık 7 milyar dolar mevcut piyasa değeri olan halka açık bir oyun şirketi olan Zynga’nın da kurucu ortağıdır.

2014’ten beri kripto para birimiyle uğraşan Eric, 2018’de Axie Infinity’nin öncülük ettiği Oynadıkça Kazan modelinden ilham alarak Ocak 2019’da Amerika Birleşik Devletleri merkezli kar amacı gütmeyen bir şirket olan Blockchain Game Partners Inc’i kurdu ve bu şekilde Gala Games’in temelleri atıldı.

Diğer kurucu ortağı olan Michael ise, Zynga’nın eski yaratıcı direktörüdür ve ünlü Facebook oyunu Farmville’i yaratmasıyla tanınır.

gala games oyunları neler

GALA Games Oyunları

Şuan için Gala Games Platformunda tanıtımı yapılmış 10 adet oyun bulunmakta. Bunlar; Echoes of Empire, Fortified, Legacy, Last Expedition, Mirandus, Town Star, Spider Tanks, Legends Reborn, The Walking Dead: Empires, Superior

Echoes of Empire, savaş halindeki bir galakside geçen bir bilimkurgu strateji oyunudur. Oyundaki oyuncular, galaksi sektörlerini kontrol etmek için kullanılan destansı bir uzay gemisi filosu inşa edebilecek, geliştirebilecek ve sahip olabilecekler. Oyunun hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modu mevcut. Bu sayede diğer oyuncularla birlikte oynayıp güçlerinizi birleştirebilirsiniz.

Mirandus, beş hükümdar tarafından yönetilen devasa bir dünyada geçen destansı bir fantezi RPG’dir. Oyuncular, derin ormanların ve zindanların canavarlarına karşı güçlerini denemek için vahşi doğaya tek başlarına gidebilirler, saraylarında bir şövalye olarak hizmet etmek için hükümdarlardan birine katılabilirler veya bir ordu kurabilirler.

The Walking Dead:Empires, tehlikeli bir dünyada geçen çok oyunculu bir hayatta kalma oyunudur. Ne gerekiyorsa yaparak bu zorlu koşullarda hayatta kalın. Sarf malzemelerini toplayın ve yeni evinizi inşa edin. Müttefiklerle takım kurun, tehlikeli düşmanlara karşı yarışın ve her zaman zombilere dikkat edin.

Spider Tanks, oyuncuların tanklarla rakiplere karşı savaştığı blok zinciri tabanlı bir MOBA oyunudur. Bu oyundaki ana varlıklar arasında silahlar, tanklar ve zırh seçenekleri bulunmakta. Oyun Etherium blok zincirinde çalışır ve oyun içi para birimi Gala tokenidir.

Fortified, NFT tabanlı kule savunma oyunu olan Fortified da asıl amaç kulenizi savunmak için en iyi stratejiyi oluşturmak olduğu orta çağda geçen bir oyundur. Oyuncular en etkili savunma stratejilerini bulmak için birbirleriyle yarışırlar.

GALA Coin Grafiği

Powered by TradingView

GALA Coin Yorum ve Geleceği

Gala Coin şuan için hem Ethereum üzerinde ERC-20, hem de Binance Smart Chain üzerinde BEP-20 olarak mevcuttur. Gala Games ekibi yaptığı açıklamalarda GalaChain adlı kendi zincirine geçmeyi planladıklarını belirtti. Bu sayede proje ekibine göre, işlemlerin hızı farkedilir şekilde artması, işlem maliyetleri düşmesi ve Ethereum altyapısını kullanan projelerin uzun vadeli gelişimini engelleyen en büyük problemlerden biri olan ölçekleme sorunlarının çoğunun çözülmesi bekleniyor.

GameFi projelerinin her geçen gün daha fazla ilgi görmesi, oynadıkça para kazanma imkanı sunması, arkasında Zynga gibi dünya devi bir oyun şirketi bulunması, GalaChain’e geçiş yapılacak olması ve hali hazırda yapım aşamasında olan oyunları göz önüne alındığında GALA, altcoin sepetinize eklemek isteyeceğiniz bir coin olabilir.

GALA Coin Teknik Analiz

GALA Coin Teknik Analizi, Kripto para birimleri için %100 doğru bir teknik analiz yapmanın pek mümkün olmamasına rağmen, grafik ve analiz sektörünün öncülerin biri olan TradingView’in gelişmiş teknik analiz aracından kolayca takip edebilirsiniz. En popüler teknik göstergelere ve indikatörlere göre alım-satım sinyali veren bu teknik analiz aracını kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilimindeki alım-satım derecesini görebilirsiniz. En popüler teknik göstergeler olan; Hareketli Ortalama, RSI ve Osilatör gibi birçok veriye göre analiz yapmaktadır. CoinNedir olarak özellikle belirtmek isteriz ki, Teknik Analiz Aracı sadece bilgilendirme aracı olup, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

GALA Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Gala Games, birçok kişi tarafından Web3 dünyasının Steam uygulaması olarak görünmekte. Kaliteli grafiklere sahip oyunları platformunda sunucak olan projede oyun oynayarak para kazandıracağı için geliştirilen oyunlar piyasaya çıktıkça GALA Coin fiyatına olumlu yansıması beklenmekte. Binance, FTX, Gate.io gibi en büyük ve güvenilir borsalar tarafından listelenmiştir. Bu borsalarda sunulan alım-satım çiftlerine tıklayarak anında güncel fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası listesinde yer alan ‘Hesap Aç’ butonuna tıklayarak kayıt olursanız, yapacağını tüm işlemlerde %20 ila %40 arasında komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

🏆 En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası

Dünyanın En Büyük Kripto Borsası

Asya'nın En Büyük Kripto Borsası

Kaldıraçlı İşlemler İçin Kripto Para Borsası

Uyarı

Bu yazıda yer alan açıklamalar, değerlendirmeler, yorum ve tavsiyeler, bunları beyan eden kişilerin kişisel görüşleridir. Yatırım beklentilerinize uygun düşmeyebilir veya mali durumunuz hakkında risk oluşturabilir. Burada yer alan içerik, kripto para piyasalarıyla ilgili bilgi paylaşımı gerçekleştirmek amacıyla oluşturulmuştur. Herhangi bir yatırım önerisi içermez. CoinNedir.com sitesini bağlayıcı nitelikte değildir. Daha kapsamlı bilgi almak için ‘‘Risk Beyanı ve Sorumluluk Reddi’’ ile ilgili açıklamaların bulunduğu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Konular

Son Konular