Coin RehberiROSE Coin Nedir? ROSE Yorum ve Geleceği

ROSE Coin Nedir? ROSE Yorum ve Geleceği

Bu yazımızda, Rose Coin Nedir? Rose Coin Projesi Nedir? Rose Yorum ve Geleceği Nasıl? Sorularının cevaplarına detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Her geçen gün, bir numaralı akıllı kontrat ağı olan Ethereum ağının yerini alma potansiyeline sahip yeni ağlar çıkmakta. Bu ağlar “Ethereum Killer” yani “Ethereum Katilleri” olarak adlandırılmakta. Oasis Network de son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir Ethereum katili projesidir. Ethereum’a olan benzerliğiyle dikkat çekmesine rağmen onu daha yenilikçi yapan birkaç özelliğe sahiptir; ölçeklenebilirlik, genişletilebilirlik ve gizlilik.

ROSE Coin Nedir?

Oasis Network , Power of Stake (PoS) yani Hisse Kanıtı mekanizmasını kullanan katman-1 blok zinciridir. Veri gizliliği ve saniyede 1.000 işleme varan aktarım hızı kazanımlarıyla oluşturulmuştur.

Blockchain’de gizlilik eksikliği, tartışmasız bu teknolojinin benimsenmesinin önündeki en büyük engellerden biridir. Oasis Network, merkezi olmayan bir veri ekonomisini ve açık finansmanı destekleyen gizlilik merkezli bir blockchain protokolü olarak bu boşluğu kapatmak istiyor. Bunuda piyasada bulunan protokollerden çok daha ölçeklenebilir, erişilebilir ve daha ucuz bir platform oluşturarak yapmayı hedefliyor.

ROSE, Oasis ağının yerel tokeni olup ağ üzerinde gerçekleşecek işlem ücretleri, yetkilendirmeler ve stake işlemleri için piyasaya sürülmüş kripto para birimidir. Ethereum ağından çok daha ekonomik olup aktarım hızı ise 20 katından daha fazla bir şekilde çalışmaktadır. Rose Coinin ismi, gizliliğin sembolü olan Gül’den gelmektedir.

ROSE Coin stake özelliği sayesinde pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar için avantajlı bir coindir. Yatırımcılar cüzdanlarında bulunan belirli miktardaki Rose Coinlerini kilitleyerek bu işlem karşılığında, coinin kilitli kaldığı süre boyunca kazanç elde edebilir. Ayrıca yatırımcılar, Oasis ağı üzerinde bulunan başka bir yatırımcıya borç vererek bunun karşılığında faiz geliri kazanabilir.

Rose Coin’i bulunan yatırımcıların ekosistemin gelişmesine katkıda bulunmaları adına, yapılacak olan geliştirmeler hakkında tavsiyede bulunmalarına ve ayrıca alınacak olan kararlar içinde oy verme hakkı tanır.

Rose Stake Etmek

Oasis Network, ağın güvenli bir şekilde kalması adına Validatör ve Deligatörlere staking ödülü olarak 2.3 Milyar Rose Coin ayırdı. Stake ödülleri için ayrılmış olan bu coinler, ağın madencilik mekanizmasına göre dağıtılmaktadır.

Rose stake ederek hem ağa katkıda bulunup hemde yıllık %20’leri bulabilen stake ödüllerinden yararlanmak istiyorsanız, Oasis Web Cüzdanı kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca bu cüzdan için bir Chrome eklentisi de mevcuttur.

ROSE Coin Kim Tarafından Kuruldu?

Oasis Network’ün ana geliştiricisi olan Oasis Labs, 2018 yılında Berkeley’de bulunan California Üniversitesinde elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimleri bölümü profesörü Dawn Song tarafından 2018 yılında kuruldu. Geliştirme ekibi, ilk olarak protokolü geliştirmeyi desteklemek için a16z crypto, Polychain Capital, Binance Labs gibi birkaç yatırım firmasından toplamda 45 Milyon dolar yatırım topladı.

Oasis Network’ün yerel tokeni olan ROSE ise, Kasım 2020′ de piyasaya sürüldü. Oasis Network ekibinin büyük bir kısmı, Apple, Microsoft, Amazon ve Google geçmişine sahip dünyanın dört bir yanından alanında kendini kanıtlamış dinamik bir gruptan oluşuyor. En büyük hedefleri ise Oasis Ağının hitap ettiği kitleyi büyütüp genişletmek.

rose coin iki katmanlı yapısı paratime ve consensus

ROSE Coin Nasıl Çalışır?

Oasis Network, fikir birliği mekanizması olan Power of Stake (PoS) yani hisse kanıtı algoritmasını kullanmaktadır. Rose Coin ise, yeni blokların doğrulanması ve bu sayede ödüller kazanma ayrıcalığını kazanmak için kullanılan yerel tokendir.

Oasis Network ölçeklenebilirliği, fikir birliği ve hesaplama işlemlerini, Consensus katmanı ve ParaTime katmanı olmak üzere iki katmana ayırarak elde ediyor. Bu iki katman; Konsensüs ve ParaTime sistemin farklı kullanımları için olanak sağlamaktadır.

Konsensüs Katmanı: Bu katman, ağ kurallarının uygulanmasıyla ilgilenir. Yayınlanan işlemler hakkında fikir birliğine varmak için ağdaki düğümlerin ne yapması gerektiğini açıklar. Validator Node (Doğrulayıcı Düğüm) tarafından yürüyülen tamamen güvenli ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir fikir birliği mekanizmasına ev sahipliği yapar. Burada bloklar doğrulanır ve blok zincirine eklenir.

ParaTime Katmanı: ParaTime Katmanı tamamen merkeziyetsiz olup herkesin kendi ParaTime’ını geliştirmesine ve oluşturmasına izin verir. Her ParaTime, belirli bir uygulamanın ihtiyaçlarını karşılamak için birbirinden bağımsız bir şekilde geliştirilebilir.

Oasis Network’te fikir birliği ve yürütme, iki katman kullanılarak ayrılır. Bu, ağın birden fazla işlemi aynı anda paralel olarak işlemesini sağlar. Bu sayede farklı ParaTime’larda işlenen Yoğun kaynak gerektiren hesaplamalar ile daha hızlı hesaplanan basit hesaplamalar çıkmaza girmez.

rose coin oasis network gelişmiş güvenlik şeması

Gelişmiş Gizlilik ve Kullanıcı Gizliliği

Oasis ağı, gizli akıllı sözleşme oluşturabilmek için kullanılan gizli ParaTimes’ı da destekler. Üstteki görselde de görüldüğü üzere ilk olarak şifrelenmiş veriler, akıllı sözleşmeyle birlikte güvenli bölge diye adlandıralan bölüme girer. Burada verilerin şifresi çözülür ve sonrasında akıllı sözleşme tarafından işlenir. İşlenen veri tekrar gönderilmeden önce şifrelenir. Bu sayede, özel kullanıcı verilerinin gizli kalmasını sağlanır ve düğüm operatörü veya akıllı sözleşme geliştiricisi tarafından görüntülenemez.

ROSE Coin Grafiği

Powered by TradingView

ROSE Coin Yorum ve Geleceği

ROSE Coin’in kripto piyasasına girişinin ardından kısa bir süre sonra, piyasa değerine göre en büyük ilk 100 kripto para birimi arasına girmeyi başardı. Oasis Network çok yönlü bir ağdır. En belirgin özellikleri olan gizlilik, genişletilebilirlik ve ölçeklenebilirlik sayesinde DeFi alanına yeni bir soluk getirmesi beklenmekte. Aslında bu coin için Ethereum ve Polkadot’un kombinasyonu demek hiç yanlış olmaz.

Oasis Network ekibi, büyümeyi hedeflemiş olup her geçen gün ağ üzerinde birçok yeni özellik geliştirmeye çalışıyor. Yatırımcıları arasında oldukça popüler olan Pantera Capital, Polychain Capital gibi şirketlerin mevcut olması ve Binance, Chainlink gibi stratejik partnerlikleri bulunması oldukça güven vermekte. ROSE Coin geleceğinin parlak olmasının bir diğer sebebi ise sınırlı bir arza sahip olmasıdır. Uzun vadeli yatırımlar için daha adından çokca söz ettirecek başarılı bulunan bir kripto para birimidir.

ROSE Coin Teknik Analiz

ROSE Coin Teknik Analizi, Kripto para birimleri için %100 doğru bir teknik analiz yapmanın pek mümkün olmamasına rağmen, grafik ve analiz sektörünün öncülerin biri olan TradingView’in gelişmiş teknik analiz aracından kolayca takip edebilirsiniz. En popüler teknik göstergelere ve indikatörlere göre alım-satım sinyali veren bu teknik analiz aracını kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilimindeki alım-satım derecesini görebilirsiniz. En popüler teknik göstergeler olan; Hareketli Ortalama, RSI ve Osilatör gibi birçok veriye göre analiz yapmaktadır. CoinNedir olarak özellikle belirtmek isteriz ki, Teknik Analiz Aracı sadece bilgilendirme aracı olup, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

ROSE Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Ethereum katili olarak adlandırılan ROSE gördüğü büyük ilgi sayesinde Binance, FTX, Gate.io gibi en büyük ve güvenilir borsalar tarafından listelenmiştir. Bu borsalarda sunulan alım-satım çiftlerine tıklayarak anında güncel fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası listesinde yer alan ‘Hesap Aç’ butonuna tıklayarak kayıt olursanız, yapacağını tüm işlemlerde %20 ila %40 arasında komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

🏆 En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası

Dünyanın En Büyük Kripto Borsası

Asya'nın En Büyük Kripto Borsası

Kaldıraçlı İşlemler İçin Kripto Para Borsası

Uyarı

Bu yazıda yer alan açıklamalar, değerlendirmeler, yorum ve tavsiyeler, bunları beyan eden kişilerin kişisel görüşleridir. Yatırım beklentilerinize uygun düşmeyebilir veya mali durumunuz hakkında risk oluşturabilir. Burada yer alan içerik, kripto para piyasalarıyla ilgili bilgi paylaşımı gerçekleştirmek amacıyla oluşturulmuştur. Herhangi bir yatırım önerisi içermez. CoinNedir.com sitesini bağlayıcı nitelikte değildir. Daha kapsamlı bilgi almak için ‘‘Risk Beyanı ve Sorumluluk Reddi’’ ile ilgili açıklamaların bulunduğu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Konular

Son Konular