Newspaper WordPress Theme
Coin RehberiSKL Coin Nedir? SKL Yorum ve Geleceği

SKL Coin Nedir? SKL Yorum ve Geleceği

skl coin nedir ve ethereum ile ilişkisi

Bu yazımızda, SKL Coin Nedir? SKL Coin Projesi Nedir? SKL Yorum ve Geleceği Nasıl? Sorularının cevaplarına detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Blockchain ve Kripto para piyasalarında mevcut teknolojilerin çok daha verimli ve sürdürülebilir olması adına her geçen gün yeni teknolojiler ortaya çıkıyor. SKALE Network de bu amaçla yola çıkmış bir projedir. Teknolojisi umut verici ve geleceği parlak denilen proje de, deneyimli ekibi sayesinde sektördeki birkaç büyük problemi çözmeyi hedefliyor.

SKL Coin Nedir?

Skale Network, Web3 uygulamalarını ölçeklendirmek amacıyla tasarlanmış, düşük gecikme süreli, yüksek verimli, yapılandırılabilir, merkezi olmayan ve açık kaynaklı elastik bir blockchain ağı olarak tanımlanmaktadır. Daha basit bir ifadeyle, Ethereum’a ölçeklenebilirlik getirebilen esnek bir ağdır.

Ethereum yan zinciri olarak oluşturulmuş olan Skale Network, Ethereum ağındaki sıkışıklıkları gidermek, yüksek transfer ücretlerini düşürmek ve transfer hızını arttırmak için tekrar yapılandırılmıştır. Esnek blockchain ağları adı verilen sistemi kullanan Skale Network alt ağ oluşturulmasına imkan tanıyarak, bu ağlar ile ana ağın desteklenmesini amaçlamaktadır.

SKALE, şu anda kripto pazarının karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri olan yüksek işlem ücreti sorununa çözüm sunuyor. Saniyede 2000 civarında işlem yapabilme kapasitesine sahip olan Skale Network işlem hızı konusunda da kusursuz çalışıyor. Ayrıca SKALE, Ethereum ağına tam uyumlu olarak çalışmakta. Bu sayede geliştiriciler, yeni programlama dilleri öğrenmeye gerek duymadan mevcut Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerini doğrudan SKALE üzerinden yazabilir. Yani Ethereum geliştiricileri tarafından en çok kullanılan akıllı sözleşme ve blokzinciri geliştirme dili olan Solidty ile tüm ihtiyaçlarını karşılayabirler.

skale network kurucuları Jack O'Holleran ve Stan Kladko

SKL Coin Kim Tarafından Kuruldu?

Skale Network, 1 Ocak 2018’de Jack O’ Holleran ve Stan Kladko tarafından kuruldu.

Jack, makine öğrenimi, yapay zeka, güvenlik ve blok zinciri konularında derin bir geçmişe sahip deneyimli bir girişimcidir. Jack, SKALE’yi kurmadan önce, bir dijital para birimi platformu olan IncentAlign ve Yaşam Bilimleri Endüstrisi için önde gelen Makine Öğrenimi platformu olan Aktana dahil olmak üzere, Silikon Vadisi merkezli çok sayıda kurumsal teknoloji şirketinin kurucusuydu.

Stan, kriptografi ve kurumsal altyapı teknolojilerinde 19 yıllık bir deneyime sahip. Büyük bir veri altyapısı şirketi olan Galactic Exchange ve İngiltere merkezli Global Reach tarafından satın alınan bir bulut güvenlik şirketi olan Cloudessa dahil olmak üzere, Silikon Vadisi’nde birkaç girişim kurdu. Ethereum Foundation ve Ethereum Research’e en çok katkıda bulunan isimlerden biri.

Skale Network, Kuruluş esnasında Signia Ventures ve Floodgate’den yatırım desteği aldı. Sonrasında ise Winkelvoss Ventures, Multicoin Capital, Hashed ve Hashkey dahil olmak üzere kripto ve blok zinciri alanındaki birçok yatırımcıdan destek almaya devam etti.

İki buçuk yıllık geliştirme ve testten sonra SKALE, yerel coini olan SKL Coin’i tanıttı ve 2020’nin son çeyreğinde kripto para borsalarında aktif olarak işleme başladı.

Skale network ethereum elastik yan zincir yapısı

SKL Coin Nasıl Çalışır?

SKALE, Akıllı Sözleşmeleri güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde ölçeklendirmek için Elastik Yan Zincirler ile, geliştiricilerin projelerini daha hızlı ve iyi performansla inşa etmelerini sağlayacak Ethereum’un üzerine bir altyapı katmanı oluşturuyor ve Ethereum’un Merkeziyetsiz Uygulamalarını (dApps) bu şekilde güçlendiriyor.

SKALE Network yerel coini olan SKL, ağda doğrulayıcı olarak çalışma, yetki veren olarak pay alma, bir Elastik Yan Zincir veya Elastik Blok Zinciri dağıtarak ve kiralayarak kaynaklarının bir kısmına erişme hakkını temsil eden hibrit kullanımlı coindir.

SKL Coin, aşağıdaki dört ana işlevi kolaylaştırmak için hizmet eder:

Ağda Güvenlik ve Staking: SKL Coin sahipleri veya yetki verenler, tokenlarını doğrulayıcılara paylaştırır. Bu doğrulayıcılar, blokları doğrulayarak, akıllı sözleşmeleri yürüterek ve ağın güvenliğini sağlayarak SKALE Ağını çalıştırır. Doğrulayıcı olarak, çabaları için SKL coin ile ödüllendirilirler.

Ödemeler: Geliştiriciler, SKL Coinlerini kullanarak elastik blok zincirine abonelik erişimi satın alır.

Ödüller: Hem yetki verenler hem de doğrulayıcılar, geliştiriciler tarafından ödenen abonelik ücretlerinden ve tokenlerin enflasyonundan elde edilen, SKL ödüllerini alır.

Yönetim ve Oylama: SKL Coin, SKALE ağının var olan tüm ekonomik parametrelerini kontrol altına alacak olan zincir içi oylama için kullanılacaktır.

SKL Coin Grafiği

Powered by TradingView

SKL Coin Yorum ve Geleceği

Ölçeklenebilirlik, Ethereum ağının karşılaştığı en ciddi sorunlardan biridir. Yoğun dönemlerde, Ethereum’un gaz ücretleri 100$ üzerine kadar çıkabiliyor. Birçok yatırımcı, Ethereum’un ölçeklenebilirliği ile ilgili sorunları çözmeye yardımcı olan SKALE Ağının, DeFi’yi çok daha geniş kitlelere ulaştıracağını düşünüyor. SKALE Network, merkezi olmayan uygulamalarda (dApp’ler) işlem ücretleri için etkili bir seçenek oluşturarak, kullanıcıların Ethereum işlemlerini çok daha düşük maliyetle yapmasına olanak tanıyor.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak SKALE’nin iyi bir yatırım olduğu düşünülebilir. Ancak unutulmaması gereken bir şey var. Ethereum’un Eth 2.0 güncellemesi eninde sonunda gerçekleşecek ve bu güncelleme ile, Ethereum ağının başka bir blok zinciri kullanmadan ölçeklenmesini sağlayacak. Bu, SKALE için önemli bir risk faktörü diyebiliriz.

SKL Coin Teknik Analiz

SKL Coin Teknik Analizi, Kripto para birimleri için %100 doğru bir teknik analiz yapmanın pek mümkün olmamasına rağmen, grafik ve analiz sektörünün öncülerin biri olan TradingView’in gelişmiş teknik analiz aracından kolayca takip edebilirsiniz. En popüler teknik göstergelere ve indikatörlere göre alım-satım sinyali veren bu teknik analiz aracını kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dilimindeki alım-satım derecesini görebilirsiniz. En popüler teknik göstergeler olan; Hareketli Ortalama, RSI ve Osilatör gibi birçok veriye göre analiz yapmaktadır. CoinNedir olarak özellikle belirtmek isteriz ki, Teknik Analiz Aracı sadece bilgilendirme aracı olup, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

SKL Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Ethereum’un en büyük sorunlarından çoğunu çözmeye odaklanmış olan Skale Network’ün yerel tokeni olan SKL, Binance, FTX, Gate.io gibi en büyük ve güvenilir borsalar tarafından listelenmiştir. Bu borsalarda sunulan alım-satım çiftlerine tıklayarak anında güncel fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası listesinde yer alan ‘Hesap Aç’ butonuna tıklayarak kayıt olursanız, yapacağını tüm işlemlerde %20 ila %40 arasında komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

🏆 En Çok Tercih Edilen 3 Kripto Borsası

Dünyanın En Büyük Kripto Borsası

2021'in En Çok Büyüme Gösteren Kripto Borsası

Asya'nın En Büyük Kripto Borsası

Bu kısımda yer alan açıklamalar, değerlendirmeler, yorum ve tavsiyeler, bunları beyan eden kişilerin kişisel görüşleridir. CoinNedir.com sitesini bağlayıcı nitelikte değildir. Yine bu alanda yapılan açıklamalar, yatırım danışmanlığı kapsamında değerlendirilmez. Bu konuda yetkili olan kuruluşlar; yatırım danışmanlığı alanında faaliyet yürüten aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve özel sözleşmelerle yetkilendirilmiş bazı bankalardır. Bu alanda yapılacak açıklamalar, değerlendirmeler, yorum ve tavsiyeler yatırım beklentilerinize uygun düşmeyebilir veya mali durumunuz hakkında risk oluşturabilir. Bu nedenle bu alanda yapılan açıklamalara, önerilere bakarak yatırım kararı almak, getiri beklentisi içine girmek doğru olmayabilir. Burada yer alan içerik, kripto para piyasalarıyla ilgili bilgi paylaşımı gerçekleştirmek amacıyla oluşturulmuştur. Herhangi bir al-sat ya da yatırım önerisi içermez. Daha kapsamlı bilgi almak için ‘’Risk Beyanı ve Sorumluluk Reddi’’ ile ilgili açıklamaların bulunduğu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

 • USD
 • EUR
 • TRY
 • bitcoin
  Bitcoin(BTC)
  $20,075.006.88%
 • ethereum
  Ethereum(ETH)
  $1,379.546.94%
 • tether
  Tether(USDT)
  $1.000.080%
 • usd-coin
  USD Coin(USDC)
  $1.000-0.06%
 • binancecoin
  BNB(BNB)
  $284.834.92%
 • ripple
  XRP(XRP)
  $0.4761.05%
 • binance-usd
  Binance USD(BUSD)
  $1.000.260%
 • cardano
  Cardano(ADA)
  $0.4573.70%
 • solana
  Solana(SOL)
  $34.707.99%
 • dogecoin
  Dogecoin(DOGE)
  $0.0622.21%

Popüler Konular

Son Konular

Daha Fazla Haber